Co oznacza sok 100%?
Co oznacza sok 100%

 

Co oznacza sok 100%?

 

Jesteśmy Polskim producentem naturalnych soków NFC. Tłoczeniem na zimno soków 100% z warzyw i owoców zajmujemy się już ponad 15 lat. W związku z tym wszystko co dotyczy tego tematu jest prostą i uwielbianą przez nas codziennością. Zakładając tego bloga obiecaliśmy sobie, że w prosty i przyjazny sposób będziemy tu odpowiadać na często zadawane przez Was pytania i opisywać zagadnienia, które Was interesują. Pisaliśmy już o tym jak przechowywać soki NFC, na co zwrócić uwagę wybierając naturalne soki oraz dlaczego warto wybrać soki tłoczone przez naszą Tłocznię Szymanowice. 

 

W tym artykule przeczytasz:

 

  • Co oznacza sok 100%
  • Dlaczego warto czytać etykiety i sprawdzać skład soków 
  • Dlaczego warto wybrać sok NFC 100% 

 

Sok 100% oznacza sok, który nie ma żadnych dodatków np. cukru, konserwantów czy dodatków zapachowych. Może jednak składać się z zagęszczonych soków owocowych. Oznacza to, że z soku bezpośredniego została odparowana woda i dzięki temu taki sok został zagęszczony. Jak ma to cel? Utrwala sok i zmniejsza jego objętość co ułatwia jego magazynowanie oraz transport. 

 

Dlaczego więc warto wybrać sok NFC 100% zamiast zwykłego soku 100% stworzonego z koncentratu? Ponieważ ze względu na to, że sok NFC jest tłoczony na zimno i nigdy nie był koncentrowany a później rozwadniany, uważany jest za zdrowszy. Soki tłoczone bezpośrednio z owoców i warzyw w naszej Tłoczni poddawane są pasteryzacji w max. temperaturze 80C. Dzięki czemu zachowują więcej witamin i substancji odżywczych. Nie są filtrowane, zachowują naturalny smak, zapach oraz swoje indywidualne właściwości prozdrowotne. 

 

Jeżeli szukasz naturalnych soków NFC z owoców i warzyw, bez sztucznych dodatków, wzmacniaczy i konserwantów sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tam szeroką ofertę wysokiej jakości soków 100% nie z koncentratu, bez dodatku cukru czy wody. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium